WWW.KOSKOMIK.COM, kullanıcıların IP adreslerini kaydetmekte ve Web sitesi kayıtlarında bağlantı tarihi, saati ve sistemden istenen adres ve/veya sayfa bilgilerini tutmaktadır. Bu bilgiler kullanıcılara gerek sistem güvenliği, gerekse olası kullanıcı problemlerinin çözümünde kilit rol oynamakta olup, kullanıcı kişisel bilgileriyle ilişkili değildir.

WWW.KOSKOMIK.COM sitesini ziyaret etmek için herhangi bir kişisel bilginizi vermek zorunda değilsiniz. Ancak bazı WWW.KOSKOMIK.COM hizmetlerinden yararlanmak için siteye üye olmanız ve bazı kişisel bilgilerinizi vermeniz gerekmektedir. WWW.KOSKOMIK.COM, web sitesine sunmuş olduğunuz tüm kişisel kimlik bilgilerinizi gizli tutar ve saklar. Bilgilerin saklanmasının nedeni kullanıcıya özel hizmetlerin iletimi, reklam sağlamak ve web sitesine ait yeniliklerin haber verilmesidir. Ancak bu bilgiler uygun görüldüğü takdirde kanun sağlayıcı devlet organlarıyla paylaşılabilir.

Üyelerin iletişim bilgisi gerektiği zamanlarda kullanıcıya ulaşabilmek için alınmaktadır. Belli zamanlarda ve durumlarda WWW.KOSKOMIK.COM, üyelerine e-posta yoluyla üyelik onayı, mesaj, bülten, anket vb. gönderebilir. Bu mesajlara sponsorluk anlaşmaları da dâhildir.

Üyelerin ve ziyaretçilerin WWW.KOSKOMIK.COM ile ilgili, soru, öneri ve şikayetleri kullanıcı memnuniyeti ve sitenin performansının ölçülmesi amacıyla saklanmaktadır.

WWW.KOSKOMIK.COM kullanıcıların videolarda, yorumlarda yani üçüncü şahıs ve kuruluşların erişimine açık alanlarda paylaştıkları kişisel bilgilerin kullanımından sorumlu tutulamaz.

WWW.KOSKOMIK.COM, kullanıcıların bilgilerinin saklanması için gerekli tedbirleri almıştır. Sistemde düzenli olarak güvenlik testleri yapılmakta ve güvenlik açıklarına karşı önlem alınmaktadır. Bunlara rağmen kötü niyetli kişiler tarafından yapılan korsan saldırılar üyeliklerin ele geçirilmesine neden olabilir. Bu yüzden üyeler hesaplarını korumak için şifrelerini paylaşmamak, sistemlerini antivirüs programlarıyla korumak gibi kişisel güvenlik önlemlerini de almalıdırlar.

KOSKOMIK olarak, hem sitemizin hem de üyelerimizin güvenliğine büyük önem vermekteyiz. Bu nedenle, sistemimizde düzenli olarak güvenlik testleri yapmakta ve herhangi bir güvenlik açığına izin vermemekteyiz. Buna rağmen, zaman zaman üyelerimizden, üyeliklerine korsan olarak girildiğine ilişkin şikayetler almaktayız. Üyelikler, bizim bütün güvenlik önlemlerimize rağmen, bazen kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilebilmektedir. Üyeliklerinizi, hatta bilgisayarınızdaki tüm bilgileri korumanızı sağlayacak aşağıdaki güvenlik önlemlerini uyguladığınızda, güvenlik konusunda herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız.