Web Sitesi Üyelik Sözleşmesi Ve Kullanım Koşulları

1- İşbu hizmet sözleşmesi

www.koskomik.com sitesi ile (kısaca site yönetimi olarak anılacaktır) siteyi ziyaret edenler ve form doldurarak üye olan kullanıcıları kapsar (kısaca üye veya kullanıcı olarak anılacaktır)

2- www.koskomik.com sitesi, kullanıcıları tarafından sağlanan; fotoğraf, video, animasyon, şiir, karikatür gibi her türlü ses, görüntü ve yazılı içerikler için yer sağlar.

3- Sitemizde sunulan imkanlardan yararlanmak için üyelik bilgi formunun doldurulması zorunludur. Kullanıcı vermiş olduğu bilgilerin doğruluğunu kabul eder.

4- Site yönetimi verilen bilgilerin gizliliğini koruyacağını yasal hükümler saklı kalmak kaydı ile taahhüt eder.

5- Site yönetimi tarafından verilen hizmetler ücretsiz olup üyeler tarafından yüklenen içeriklerden üye hiç bir ücret talep edemez.

6- Üyeler tarafından yüklenmiş olan içeriklerin 3.şahıslar tarafından kopyalanması ya da başka amaçlar için kullanılması durumunda sitemiz hiç bir sorumluluk kabul etmez.

7- www.koskomik.com .sitesi ücretsiz üyelik ile hizmet vermektedir, ancak site yönetimi tarafından verilen hizmetler karşılığında geriye dönük olmamak kaydı ile ücretli üyelik sistemi getirilebilir.

8- Siteye üye olan kullanıcıların elektronik posta hesaplarına site yönetimi tarafından bilgilendirme amaçlı mesajlar gönderilebilir. Bu mesajları almak istemeyen kullanıcılarımız üye olduklarından itibaren site yönetimine başvurarak mesaj listesinden çıkarılmasını isteyebilirler.

9- Kullanıcılar tarafından seçilen ve site içerisinde gözüken takma adları (nickname) ahlaka, adaba ve kanunlara aykırı olamaz. Bu tür adlar tespit edilmesi durumunda site yönetimi tarafından silinir.

10- Site içerisinde yer alan formlarda, bloglarda, özel iletilerde ve birden fazla kullanıcının sunumuna açık olan yerlerde diğer üyeleri rahatsız edecek şekilde ifadeler sergilenmesi halinde site yönetiminin uyarısına rağmen devam edilmesi durumunda, ilgili şahsın üyeliği tamamen ya da kısmen elinden alınır.

11- Siteye yüklenen her türlü yazı, ses, görüntü vb. içeriklerin T.C yasalarına, fikri mülkiyet haklarına aykırı olmadığını ve üçüncü kişilerin kişilik haklarını ihlal edici olmadığını içerik sağlayan üye taahhüt etmiş sayılır.

12- Kullanıcı tarafından yüklenmiş olan içeriklerin açıkça müstehcenlik, küfür, hakaret, T.C. kurumları ve Atatürk’e karşı tahkir içermesi durumunda, ilgili içerik site yönetimi tarafından tespit edildiği andan itibaren derhal silinir. Site yönetiminin yasaya aykırı içerikten dolayı yasal mercilere başvuru hakkı saklıdır.

13- Site paylaşım alanlarında yüklenen dosyalar ve her türlü iletinin, yer sağlayan site yönetimi tarafından kontrol edilmesi mümkün olmadığından yüklenecek içeriklerin üye tarafından kontrolden geçirilmesi zorunludur. Bundan dolayı sistemin ve diğer üyelerin zarar görmesi halinde site yönetiminin rücu hakkı saklıdır.

14- İçerik yüklemek suretiyle veya başka bir şekilde, mevcut sistemin işleyişini bozan, engelleyen, değiştiren, bilgi toplamaya yönelik ya da zarar vermeye yönelik dosyaları yükleyen kişiler, meydana gelen zararları karşılamakla yükümlüdür.

15- Üyeler tarafından üretilen yada sağlanan içerikler hakkında üçüncü şahısların üstün bir hak iddia etmeleri ya da hak ihlalinin ileri sürülmesi durumunda site yönetimi; ilgili şahsın iddialarını açık ve somut delillerle tespit ettirmiş olduğu takdirde, diğer taraf içerik ile ilgili yasal bir karar getirene kadar içeriğin yayınını durdurma hakkına sahiptir. Bu haktan dolayı hiç bir üye site yönetimine sorumluluk yükleyemez.

16- Kullanıcı tarafından yüklenmiş olan içeriklerden dolayı yasal mercilerin site yönetimine başvurması halinde site yönetimi; üyenin doldurmuş olduğu formdaki bilgileri yasal mercilere vermekle yükümlüdür. Ancak üye tarafında verilen bilgilerin yanıltıcı ve sahte olması durumunda site yönetiminin bu sebepten dolayı yapmış olduğu yasal harcamaları ilgili üyeye rücu etme hakkı saklıdır.

17- Kullanım şartlarının ihlali halinde site yönetimi üyeliği iptal edebileceği gibi ilgili üyeye ait bütün içerikleri silebilir.

18- Bu sitenin kullanımından kaynaklanabilecek maddi manevi zararlardan site yönetimi sorumlu tutulamaz. Taraflar arasında çıkan uyuşmazlıklarda taraflar, yetkili merci olarak İstanbul Mahkemeleri ve icra dairelerini kabul etmiştir.

19- İş bu sözleşme 19 maddeden ibaret olup kullanıcı okuyup kabul ettiğini taahhüt eder.